Літня постільна білизна. Огляд найкращих комплектів

sofochka | сб, 06/18/2022 - 16:35 |
стаття
постіль з піке

Прохолода всюди - це те, що актуально в спекотну пору року не тільки вдень, але і вночі, під час сну. Для багатьох перехід із зимового до літнього сезону щодо постільної білизни переважно зводиться до заміни теплої ковдри на легку літню, або і взагалі заміну її на простирадло. Тим не менш, перелік постільних принад на літо можна значно розширити і забезпечити максимальний комфорт під час сну, навіть при відсутності кондиціонеру.

Чим відрізняється літня постільна білизна від звичайної

Насамперед літня постільна білизна повинна бути із натуральних тканин та із натуральними наповнювачами.

Топ матеріалів для літньої постільної білизни:

 • 100% бавовна;
 • льон;
 • шовк;
 • конопляне волокно;
 • бамбукове волокно;
 • евкаліптове волокно.

Літні постільні комплекти, ковдри та покривала повинні мати меншу щільність, щоб “дихати” та гарну гігроскопічність, це їхня основна відмінність від традиційної постільної білизни.

Які літні ковдри найкращі

Ковдра складається із двох частин - чохла та наповнювача. Обидва компоненти є важливими при підборі літньої ковдри.
Покриття ковдри може бути як із натуральних матеріалів, наприклад бавовни, так і з синтетичних. Найкращими є тканини на основі бавовни, бамбукового або евкаліптового волокна.

Наповнювачі для літньої ковдри, як і чохол можуть бути натуральними та синтетичними.

Найкращим співвідношенням є те, де чохол та наповнювача літньої ковдри виконані із натуральних матеріалів. Наприклад, бавовна+бавовна, бавовна+льон, льон+льон, бавовна+конопляне волокно, бавовна+ бамбукове волокно, бамбук + бамбук, бавовна + шовк. Для тих, хто любить дещо тепліші варіанти, підійде тонка ковдра із наповнювачем шерстю. Літні ковдри із повністю натуральних матеріалів найдорожчі, але це того варте.

Найкращим співвідношенням за ціною та якістю є варіант, коли верх ковдри виготовлений із змішаної тканини, наприклад до 80% бавовни, а наповнювач натуральний.

Самі дешеві літні ковдри, де обидва компоненти із синтетики. Цей варіант також можна зустріти в продажу, але використовувати його на регулярній основі не рекомендуємо. Синтетика має погані показники по проникненню повітря та гігроскопічності, спати під такою ковдрою буде не комфортно.

В якості альтернативи багато хто купує замість літньої ковдри махрові простирадла, які також виготовляють із 100% бавовни. Сучасні махрові простирадла, можуть бути дуже гарними, наприкад із жаккардовими візерунками, та достатньо щільні, що їх можна використовувати також як літню ковдру або покривало. Махрове простирадло має дуже гарну гігроскопічність, а за рахунок структури ворсинок - махри, тілу не спекотно.

Які тканини для літньої постільної білизни найкращі

Топ тканин для літньої постільної білизни:

 • сатин;
 • льон;
 • бамбукове волокно;
 • евкаліптове волокно (ліоцел);
 • натуральний шовк;
 • бязь на основі 100% бавовни;
 • ранфорс на основі 100% бавовни.

Самими комфортними для літньої постілі будуть комплекти із сатину, бамбукового та евкаліптового волокна і шовку. Вони крім того, що легкі і гігроскопічні, ще надають ефект охолодження, що дає неймовірні відчуття у жарку погоду.

Постіль на літо із льону, бязі та ранфорсу також гарно “дихає”, достатньо гігроскопічна. Спати на ній буде комфортно, хоч вона і немає ефекту охолодження, як сатин та натуральний шовк.

Щодо ціни, то сатин, бамбук, ліоцел, натуральний шовк - найбільш дорогі тканини для постільного. Часто із цих тканин шиють постільну білизну преміум класу, яка стане не тільки гарним придбанням для дому, але і відмінним подарунком на весілля, ювілей чи входини.
Постіль із льону та конопель відноситься до середнього цінового діапазону. Іноді зустрічаються комплекти оздоблені вишивкою, що може дещо підняти ціну такого комплекту. Бязь та ранфорс - бюджетні рішення для літньої постільної білизни. Можна знайти комплекти із ціною до 1000 грн.

Що таке постіль з піке

Постіль з піке, один із стандартів літньої постілі, який з’явився в Україні відносно недавно, переважно завдяки турецькій постільній білизні, де така постіль дуже популярна.

Для початку розберемося, що таке піке і як воно використовується в постільних комплектах.

Піке (piqué з французької) - це вид щільної та міцної бавовняної тканини яку вирізняють візерунки у вигляді рубчиків чи строчок по її полотну. Піке візуально можна порівняти із вафельною тканиною, яка більш знайома українським покупцям.

Літня постільна білизна з піке зазвичай включає покривало-піке, простирадло та набір наволочок. Покривало піке відіграє універсальну роль покривала та літньої ковдри, тому підковдри в такому комплекті не використовуть, або використовують дуже рідко, переважно в більш дорогих моделях.
Дуже популярні комплекти із піке для підліткової постілі, які, як відомо, не дуже полюбляють її застилати, а із піке, це зробити значно простіше і швидше.

літня постіль
піке