Пошиття постільної білизни своїми руками: інструкція для новачків

sofochka | вт, 01/04/2022 - 15:00 |
стаття
Пошиття постільної білизни своїми руками: інструкція для новачків

Існуючий ринок товарів пропонує найширший асортимент продукції з категорії "Постільна білизна". Величезна різноманітність здатна задовольнити вимоги будь-якого покупця. Тим не менш, часом може виникнути бажання самим пошити підковдри, простирадла та наволочки, щоб внести новизну в інтер'єр будинку. Як показує досвід, з поставленим завданням можуть справитися навіть майстрині-початківці.

Як розрахувати витрати тканини?

Одне простирадло - обов'язковий атрибут майбутнього постільного комплекту. Для нього необхідна тканина таких розмірів: ширина, що складається із ширини матраца + подвійна висота матраца і запуск (підгин виробу під матрац) також у подвійному розмірі. Довжина майбутнього спального аксесуара дорівнює довжині матраца + подвійна висота матраца + подвійний запуск. Довжина та ширина простирадла може коригуватися залежно від особливостей ліжка та побажань господині. Плюс до того, ніколи не варто забувати про припуски на шви!

При розрахунку витрати тканини на один підковдра враховується дійсний розмір ковдри. Береться дві ширини + 10 см (припуск) + 10 см (дається на усадку) + 10 см (для вільного руху ковдри всередині). Довжина форми дорівнює довжині ковдри плюс припуски.

Наволочка: дві довжини + 10 см (це припуск) + 10 см (на усадку полотнища) + внутрішній запах.

Сума всіх даних показує необхідну довжину та ширину тканини для шиття постільної білизни з урахуванням того, що всі деталі необхідно викроювати по пайовій.

Як розкроїти та пошити?

Перед розкроєм рекомендується провести захід для первинної усадки матеріалу, пропрасувати полотно з парою. Відріз треба вирівняти, розклавши його на великій поверхні, можна на підлозі. За допомогою зникаючого фломастера/крейди/обмилка зробити розмітку.

При обробці зрізів постільних аксесуарів використовують подвійний та французький шви, оскільки саме такий спосіб забезпечує міцність і надійність з'єднання деталей. Краї простирадла підшивають швом із подвійним підгинанням. На підковдру необхідно залишити незашитий ділянку 40 см (отвор для ковдри) і також обробити його швом з подвійною підгинання.

Як виконати французький шов?

Вирізані деталі поєднують віч-на-віч по зрізу так, щоб нижній шар на 6-7 мм виступав за верхній шар. Вужчий зріз огинається широким припуском. Підігнути припуск застрачується шириною шва 5-6 мм. При цьому з'єднується 3 шари тканини.

  • Шов прасують з обох боків.
  • Деталі розкладаються виворотом догори так, щоб вони розташувалися по обидва боки від шва. Припуск запрасується так, щоб сховати відкритий зріз усередині майбутнього шва. Потім з лицьового боку теж обов'язково пропрасувати.
  • Після цієї операції припуск налаштувати зі звороту, відступаючи від згину на 1 мм.
  • Кінці рядків фіксують за допомогою зворотного ходу машини.
  • Готовий шов прасується з обох боків.

Слід зазначити, що таким швом краще обробляти підковдру.

Як зробити подвійний шов?

Іноді зручніше строчити іншим білизняним швом - так званим, подвійним.

Розкроєні елементи складають виворотом і прострочують швом 0,5 см.

Сполучені викрійки вивертають навиворіт і складають лицьовими сторонами так, щоб сміття зрізи опинилися всередині майбутнього шва.

Рядок розгладжують руками, і деталі знову строчать, відступивши від краю 0,7-1,0 см. Зрізи повинні бути укладені всередині знову отриманого шва.

Комплект в ліжко дуже легко пошити своїми руками. Зате як приємно ним користуватися!

пошив постільної білизни